Anket: Türkiye'de anne sütü paylaşımı

Türkiye’de bebeklerin sağlığı konusunda en büyük eksiklerden biri belki de süt bankasının olmaması. Uluslararası emzirme danışmanı ve LLL lideri olarak karşılaştığımız vakalarda anne sütü bankasının olmamasının ne kadar vahim ve üzücü olduğuna pek çok kez şahit olduk. Anneler arası süt paylaşımı olduğunu da görüyoruz ve bu anket ile durumun ne olduğunu anlamak istiyoruz.
Bu çalışmada bugünlerde Türkiye’de anne sütü paylaşımının gerçeklerini anlamak istiyoruz, kim yapıyor, neden, nasıl, ne için yapılıyor, talep ve bağış yapanların görüşünü öğrenmek istiyoruz.

Sizden ricamız, mümkün olduğunca bu ankete katılım sağlamanız ve etrafınızdaki annelerin de anketi doldurmasını sağlamanız. Katılımın büyük olması Türkiye’de süt paylaşımında gerçek durumu anlamak için çok katkı sağlayacak.
Lütfen anketi yarım ya da boş bırakmayınız. Anket doldurmanız için en fazla 30 dakika gerekmektedir. Kaydet-çık özelliği eklenmiştir, anketi yarım bırakmak ya da doldurmamak yerine kaydedip, uygun zamanda yeniden cevaplamaya kaldığınız yerden başlayabilirsiniz.
Ülkemizdeki bebeklerin sağlığı için katkılarınızdan dolayı şimdiden teşekkür ederiz.

Süt paylaşmamış kişiler için : www.tinyurl.com/sutpaylasmamis

Bağışçılar için: www.tinyurl.com/bagiscilar

Alıcılar için: www.tinyurl.com/alicilar

Doç. Dr. Güliz Onat
Uluslararası Kurul Sertifikalı Emzirme Danışmanı
Öğt. Gör. Hediye Bekmezci
Uzm. Ebe
Charlotte Codron
LLL Türkiye Lideri

NOT: Linkleri çalışmadığı takdirde google chrome’da açmayı deneyiniz.


La Leche League Türkiye
La Leche League Türkiye

La Leche League, emzirmek isteyen kadınlara, destek, teşvik, bilgi ve eğitim vermeye kendini adamış, kâr amacı gütmeyen, her hangi bir mezheple bağlantısı olmayan uluslararası bir örgüttür.