LLL Feslefesi

La Leche League’in temel felsefesi aşağıdaki cümlelerle özetlenmiştir:

émoticône heart Emzirerek annelik, bebeğinizi anlama ve ihtiyaçlarını karşılamada en doğal ve etkili yoldur.
émoticône heart Anne ve bebeğin ilk andan itibaren birlikte olması anne ve bebek arasında tatmin edici bir ilişki kurulabilmesi ve yeterli süt miktarının sağlanabilmesi için gereklidir.

émoticône heart İlk yıllarda, bebek gıdaya duyduğu temel ihtiyaç kadar annesiyle birlikte olmaya da ihtiyaç duyar.

émoticône heart Anne sütü Bebeğin değişen ihtiyaçlarını benzersiz şekilde karşılayan doğal besindir. 

émoticône heart Sağlıklı, zamanında doğmuş bir bebek için katı gıdaya ihtiyacı olduğunun işaretlerini gösterene kadar, yaklaşık doğumundan sonraki yılın ortalarına kadar, anne sütü tek gıda olmalıdır.
émoticône heart İdeal olarak emzirme ilişkisi bebek artık ihtiyaç duymayana kadar devam eder.
émoticône heart Annenin doğum sırasında uyanık ve aktif olması emzirme ilişkisine iyi bir başlangıç için yardımcıdır.
émoticône heart Babanın şefkatli desteği, yardımı ve birlikteliği emzirme ilişkisini güçlendirir ve devamlılığını sağlar. Babanın bebeğiyle olan benzersiz ilişkisi ilk anlardan itibaren çocuğunun gelişiminde önemli bir faktördür.
émoticône heart İyi beslenme, dengeli ve çeşitli gıdalarla beslenmek demektir. Gıdaların doğal hallerine mümkün olduğunca yakın olması önemlidir.
émoticône heart Bebeklikten başlayarak çocuklar şefkatli bir rehberliğe ihtiyaç duyarlar. Bu rehberlik yeteneklerini, kapasitelerini kabul edip hislerine de hassasiyet göstermeyi yansıtmalıdır.

La Leche League Türkiye
La Leche League Türkiye

La Leche League, emzirmek isteyen kadınlara, destek, teşvik, bilgi ve eğitim vermeye kendini adamış, kâr amacı gütmeyen, her hangi bir mezheple bağlantısı olmayan uluslararası bir örgüttür.